“თბილისი პრაიდს” ახალი დირექტორები ჰყავს!
2021 წლის 14 ნოემბერს “თბილისი პრაიდის” გამგეობამ იმსჯელა და გადაწყვიტა ორგანიზაციის მართვის ჩაბარება გუნდის გამოცდილი წევრებისთვის, რის შესახებაც დღეს, 14 დეკემბერს საჯარო რეესტრში ოფიციალურად განვაცხადეთ. შესაძლო ინტერესთა კონფლიქტის გამო გამგეობის წევრობაზე უარი თქვა დათო სუბელიანმა.
ანა სუბელიანი - სოციალური მუშაკი, რომელსაც მოწყვლად ჯგუფებთან მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს როგორც სამთავრობო ასევე არასამთავრობო სექტორში. ანა თბილისი პრაიდში 2020 წლიდან მუშაობს.
მარიამ კვარაცხელია - იურისტი და თბილისი პრაიდის თანა-დამფუძნებელი. მარიამი ლგბტქ აქტივიზმში ჩართულია 2015 წლიდან, 2021 წელს დაასრულა სასექსის უნივერსიტეტი და დაბრუნდა საქართველოში.
ორგანიზაციის მთელი გუნდის სახელით გვინდა წარმატება ვუსურვოთ ანას და მარიამს. ასევე, გვსურს მადლობა გადავუხადოთ ორგანიზაციის ყოფილ დირექტორს და თანადამფუძნებელს, გიორგი თაბაგარს, იმისთვის, რომ ირწმუნა “თბილისი პრაიდის” შექმნის იდეა და მისი საქმიანობით მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა ლგბტქ მოძრაობის განვითარებაში.

Tbilisi Pride has new directors!
From today, the organization will be headed by co-directors - Mariam Kvaratskhelia and Ana Subeliani.
On November 14, 2021, the board of Tbilisi Pride discussed and decided to hand over the management of the organization to the experienced members of the team, about which we officially announced today, December 14, in the Public Registry.
On behalf of the entire team of the organization we would like to wish success to Ana and Mariam. We would also like to thank the former director and co-founder of the organization, Giorgi Tabagari, for his belief in the idea of creating Tbilisi Pride and for his significant contribution to strengthening the LGBTQ+ movement.