Მივმართავთ კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას და საქართველოს პარლამენტს,
უკვე რამდენიმე დღეა, უკრაინაში მიმდინარე ომის ფონზე, ვუყურებთ, როგორ ავრცელებს ალტ-ინფო ღიად რუსულ, პროპაგანდისტულ მესიჯებს ტელევიზიით კერძოდ, ომის დაწყებას უკრაინას აბრალებს. გვახსოვს ალტ-ინფოს სხვა ანტისახელმწიფოებრივი განცხადებებიც, რომ “ოკუპაციის დემონიზება არ ღირს” და რომ ქვეყანაში რუსული ბაზები უნდა განთავსდეს. მიგვაჩნია, რომ ალტ-ინფოს ჩართვა ყველა ძირითად სამაუწყებლო პაკეტში, საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, ძირს უთხრის ქვეყნის დამოუკიდებლობას და ევროპულ მომავალს.
ალტ-ინფოს ეთერში, პარტიის ლიდერების მიერ, საჯაროდ დაიგეგმა 5 ივლისის სასტიკი თავდასხმა ლგბტ აქტივისტებზე, მხარდამჭერებსა და მედიაზე. სწორედ ალტ-ინფოს ლიდერები ხელმძღვანელობდნენ მასობრივ ორგანიზებულ ძალადობას, მათ ჩაიდინეს სისხლის სამართლის დანაშაული, თუმცა ნაცვლად დასჯისა, ალტ-ინფო ეროვნული მაუწყებელი გახდა და პარტიად დარეგისტრირდა.
ალტ-ინფოს მიერ დაფუძნებული პარტია “კონსერვატიული მოძრაობა” უნდა გამოცხადდეს არაკონსტიტუციურად, რადგან მისი საქმიანობა ძალადობრივია, აღვივებს სოციალურ შუღლს, მიმართულია კონსტიტუციური წყობილების დამხობისკენ, და საფრთხეს უქმნის ადამიანის უფლებებს, დემოკრატიულ კურსსა და სუვერენიტეტს. Მოვუწოდებთ საქართველოს პარლამენტის წევრებს, მიმართონ საკონსტიტუციო სასამართლოს პარტია “კონსერვატიული მოძრაობის” აკრძალვის მოთხოვნით.
ალტ-ინფო არის რუსული იარაღი ჩვენი სახელმწიფოს წინააღმდეგ. მისთვის მაუწყებლობის ლიცენზიის ჩამორთმევა და პარტიის გაუქმება უმნიშვნელოვანესი ნაბიჯია რუსულ პოლიტიკასთან საბრძოლველად, პოლიტიკასთან, რომელიც ავტორიტარიზმის, ძალადობის, ჰომოფობიის, კორუფციის, ადამიანის უფლებების ფეხქვეშ გათელვის სინონიმია, განსაკუთრებით, ჩვენი რეგიონისთვის ასეთ კრიტიკულ მომენტში.

We call upon the Georgian National Communications Commission and Parliament of Georgia to
For past few days, in the face of the ongoing war in Ukraine, we have witnessed how Alt-Info has been openly broadcasting pro-Russian and propagandistic messages, placing a blame on Ukraine for waging the war. We also remember other anti-State pronouncements made by Alt-Info, such as “the occupation is not worth demonizing” and “Russian military bases should be established in the country.” We strongly believe that airing Alt-Info on all major telecommunication providers throughout the entire country undermines independence of the State as well as its European future.
Alt-Info transmitted how the leaders of the political party were publicly planning brutal attacks against LGBT activists, their supporters and media representatives that eventually took place on July 5. The leaders of Alt-Info were the ones who guided large-scale and organized violence and committed crimes, however, instead of holding them criminally accountable for their crimes, Alt-Info obtained authorization to begin broadcasting on national TV and was registered as a political party.
“Conservative Movement” – a political party founded by Alt-Info – must be declared unconstitutional as it propagates violence, incites social strife, aims to overthrow the constitutional order of country, and poses a threat to human rights, democracy and sovereignty. We call upon the members of parliament to file a request to the Constitutional Court of Georgia, demanding prohibition of the aforementioned political party.